Як захистити дитину від негативного впливу інтернет-мережі

SOFTKEY UA

Діти все більше часу проводять в своїх електронних гаджетах. Вони вчаться, виконують домашні завдання, грають, спілкуються. Що ж крім корисного функціоналу їх може очікувати в мережі? В першу чергу, це різні віруси та шкідливі програми. Також мережа просто рясніє різними сайтами, додатками або групами в соціальних мережах з небажаним контентом. Як же захистити юних користувачів від небажаних ресурсів?

parental1.jpg

Для вирішення таких завдань і виникли додатки, які називаються батьківський контроль або parental control, інтернет-няня, інтернет-контроль та ін. Основна їхня функція - це відстеження поведінки дітей в мережі та контроль використання додатків.

Деякі батьки проти програм такого роду, бо вважають, що це надмірне втручання в особисте життя дитини. Але ж з цим твердженням ніхто і не сперечається, встановлення такого додатка не означає «тотальний контроль за всім». Це просто засіб обмеження від ресурсів, відвідування яких, на думку батьків, небажано. Наприклад, можна закрити доступ до сайтів із вмістом для осіб +18, онлайн-казино та ін. Або, якщо дитина цілий день грає в ігри, можна поставити часові обмеження. Зрештою, це вибір кожного з батьків, за чим варто вести контроль, а за чим- ні.

Звичайно, перед встановленнями, рекомендується все детально пояснити юному користувачеві. Розкажіть, для яких цілей потрібна програма і за що вона буде відповідати. І, найважливіше, не перегнути з контролем, адже діти повинні відчувати опіку, а не стеження.

Такі програми зазвичай не ресурсомісткі та досить просто інсталюються на комп'ютер, смартфон або планшет. Варто відзначити, що батьківський контроль часто доступний в функціоналі антивірусів. Так що перед покупкою нового рішення краще перевірити всі можливості свого антивіруса. Також можна налаштувати Parental Control на операційних системах Windows, macOS і навіть в обліковому запису Google. На жаль, часто можливості безкоштовних версій додатків досить обмежені. Тому, якщо вам необхідно користуватися більш широким функціоналом, можете купити Батьківський контроль за досить демократичними цінами.

Функції додатків «Батьківський контроль» досить різноманітні та вирішують більшість потреб. Розглянемо ті, які найчастіше зустрічаються:

 • встановлення тимчасових обмежень на ігри та розваги;

 • блокування додатків;

 • повідомлення від батьків;

 • визначення місцезнаходження дитини;

 • веб-контроль - блокування сайтів, безпечний пошук;

 • контроль повідомлень/месенджерів.

Одні розробники на цьому зупиняються, інші впроваджують додаткові функції.

Наприклад, в Parental Control Kroha можливо управляти контактами телефонної книги, переглядати фото, блокувати гаджет на певний час, зробити заборону на видалення батьківського контролю.

Додатки «Батьківський контроль», які ми вам можемо запропонувати:

Parental Control Kroha - величезний функціонал (1 рік, 5 пристроїв).

ESET Parental Control для Android - До 21.06.20 на продукт діє знижка 20%.

Kaspersky Safe Kids - надійний захист комп'ютерів і смартфонів (1 рік, 1 пристрій).

SoftActivity Keylogger - моніторинг домашнього комп'ютера.

Інші програми з функцією батьківського контролю можете подивитися тут.

Читайте також:

 • Усі можливості для комфортної роботи з дому.
  Все возможности для комфортной работы из дома.

  Зараз настали не самі легкі часи і доводиться пристосовуватися до нових умов роботи. Багато розробників програмного забезпечення пішли на зустріч користувачам та роблять вагомі знижки на свою продукцію, або взагалі роздають безкоштовні ліцензії.
  Тому ми вирішили зробити невеличкий огляд програмних продуктів (у тому числі акційних та безкоштовних), які найкраще підходять для віддаленої роботи.

  Читати далі
 • Як отримати максимальну конверсію на сайті: досвід супермаркету ліцензійного та апаратного забезпечення Softkey.ua
  Как получить максимальную конверсию на сайте: опыт супермаркета лицензионного и аппаратного обеспечения Softkey.ua

  Трохи більше року потому «в двадцять рук» і за два тижні команда Softkey.ua запустила свій новий сайт на платформі «Бітрікс: Управління сайтом», розмістила для старту ключові картки ПЗ з описом, підключила блок логістики і включила контекстну рекламу. Ганна Бондарчук, директор ТОВ «СОФТКЕЙ ЮА», розповідає, як вдалося впоратися з таким проектом в дуже стислі терміни; яким сайт компанії став через рік; як сучасний сайт справляється з поставленими завданнями.

  Читати далі